Rozpocznij już dziś zimowe szaleństwo!

W Polsce sezon narciarski rozpoczął się dość szybko. Wszyscy miłośnicy zimowego szaleństwa, już od dawna przygotowują swój sprzęt do podboju kolejnych tras narciarskich. Świetna zabawa, możliwość poznania nowych przyjaciół i niezapomniane wrażenia to tylko niektóre z argumentów przemawiających za wybraniem się w góry.

Moda na sport!

Narciarstwo stało się w ostatnich latach bardzo popularną dyscypliną dostępną dla wszystkich, a nie tak jak dawniej wyłącznie dla tzw. elity. Mimo to jest to nadal sport, którym chwalą się sławni ludzie: politycy, aktorzy, muzycy i tzw. celebryci. Jednak powstawanie wielu firm produkujących sprzęt narciarski spowodowało, że ceny za te artykuły spadły i rozpoczęła się walka o klienta, pociągając za sobą modę na stoku.

Coraz większa ilość ośrodków narciarskich w Polsce proponuje (na wzór austriacki czy włoski) kilkudniowy wypoczynek dla narciarzy, zapewniając nie tylko wspaniale przygotowane trasy, ale także SPA czy wieczorne kuligi integracyjne. Może to być dobra oferta dla grupy przyjaciół, chcących spędzić wspólnie miło czas, jak i dla firm, które mogą organizować konferencje czy wykłady. Jedno jest jednak pewne, kilkudniowy wypad w góry pozwoli nam w pełni zrelaksować się i odpocząć od miejskiego zgiełku.

Jazda na nartach

A co jeśli nie potrafisz jeździć na nartach i czy trudno jest się nauczyć? Nauka jazdy na nartach to nic trudnego. Wystarczy chęć i odrobina umiejętności, a po godzinie spędzonej na stoku zaczniesz rozumieć ewolucje i techniki jazdy na nartach. Pomocna w tym jest także dobra kondycja fizyczna (im więcej doświadczeń ze sportem tym lepiej). Oczywiście jedni „załapią” szybciej, a inni trochę wolniej, ale to normalne na początku przygody z narciarstwem. Wszelkie obawy o możliwe kontuzje i urazy na nartach są często wyolbrzymiane, ale niestety się zdarzają. W celu uniknięcia owego niebezpieczeństwa, najlepiej odbyć swoje pierwsze „szusy” na stoku z licencjonowanym instruktorem. Na pewno przybliży Wam technikę skrętów, jaki i zasady, których każdy narciarz czy snowboardzista powinien przestrzegać. To najlepszy sposób, by uniknąć kontuzji i szybko nie „zrazić się” do narciarstwa po samodzielnych, nieudanych próbach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *